+48 602 519 994

Zadzwoń do nas!

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka, by móc zamówić go przez internet?

Kupujesz biżuterię przez internet? A może chciałabyś, ale nie wiesz, czy trafisz z rozmiarem? W przypadku kolczyków, łańcuszków i bransoletek nie masz się czego obawiać, ale pierścionki to już trudniejszy temat. Sprawdź jak zmierzyć rozmiar pierścionka, by móc ze spokojem zamawiać go w sklepie internetowym.

Zrób to sama

Aby dobrać odpowiedni rozmiar, przede wszystkim musisz wiedzieć, na którym palcu będziesz nosić nową biżuterię. Przyda Ci się kawałek mocnej nitki, który owiniesz sobie wokół wybranego palca. Następnie odetnij taki kawałek, który odpowiada jego obwodowi. Koniecznie upewnij się, że nie naciągasz nitki za bardzo, tak że aż Ci się wbija w skórę. Z drugiej strony nitka nie może być też zbyt luźna. Gdy już sprawdzisz, ile milimetrów ma odcięty kawałek, przykładasz go do tabeli z numerami, czyli rozmiarówki. To prosty sposób, który pozwala dokładnie zmierzyć rozmiar pierścionka, niezależnie od palca. Nie potrzebujesz do tego nawet innych osób i, co najważniejsze, nie masz potrzeby wychodzenia z domu. Możesz od razu zamówić swój nowy pierścionek.

Skorzystaj ze swoich zasobów

Chcąc sprawdzić średnicę pierścionka, możesz do tego celu użyć jednej ze swoich błyskotek. Wystarczy, że wydrukujesz sobie tabelkę z rozmiarami i sprawdzisz, do którego kółka pasuje Twoja biżuteria. Gdy chcesz się dowiedzieć, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, weź suwmiarkę, która pokaże Ci, ile milimetrów wynosi średnica Twojego palca. Zajmie Ci to dosłownie chwilę, po której powrócisz do zakupów.

Mierzenie u jubilera

To, że skorzystasz z pomocy jubilera, by dowiedzieć się, jaki nosisz rozmiar, nie oznacza wcale, że musisz coś u niego kupować. Gdy interesuje Cię konkretny model ze sklepu internetowego, skorzystaj z fachowej pomocy. W sklepach jubilerskich sprzedawcy posługują się specjalną metalową ramką, czyli obrączkami miarowymi, które wkładają na każdy palec, na którym chcesz nosić biżuterię. Ta, która pasuje określa grubość, jaką ma Twój palec. Takie mierzenie stanowi pewny sposób, by zmierzyć rozmiar pierścionka. Z taką wiedzą możesz śmiało robić zakupy wszędzie, gdzie chcesz.

Bądź obiektywny

Kupując pierścionek przez internet i mierząc przy tym jego rozmiar, pamiętaj, że grubość palca nieznacznie zmienia się w trakcie dnia. Po nocy, gdy budzisz się rano, jesteś bardziej opuchnięta, niż wieczorem. To samo dzieje się w ciepłe i duszne dni. Mierzenie nie przyniesie dobrego rezultatu także wtedy, gdy robisz to po kąpieli i jesteś rozgrzany.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl