+48 602 519 994

Zadzwoń do nas!

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Wyobraź sobie doskonałe zaręczyny. Może jest to romantyczna kolacja? Może, jeśli jesteście aktywni, wycieczka w góry i oświadczyny po zdobyciu szczytu? Albo w rodzinnym gronie, przy rodzicach, rodzeństwie i wszystkich bliskich? Niezależnie od tego w jaki sposób planujesz zaręczyny, każde z nich łączy jedno, a mianowicie pierścionek. Jednak poza wyborem tego jedynego, którego wygląd będzie odpowiadać Twojej wybrance, należy też zwrócić uwagę na rozmiar. Jak więc sprawdzić rozmiar pierścionka?

 

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, że o rozmiarze pierścionka stanowi wielkość jego środka i to nią, poza samym wzorem, powinniśmy się kierować podczas zakupu.  Do jej określenia przyda się miarka krawiecka, dzięki której będziemy mogli zmierzyć obwód palca. Następnie obręczą utworzoną z taśmy miarki należy poruszać w górę i w dół, aby upewnić się, że przechodzi ona spokojnie przez całą długość palca, a nie na przykład zatrzymuje się na wystającej kostce, co może powodować ból podczas zakładania gotowego pierścionka. Później, przy użyciu internetowych tabel, sprawdzić należy, na jaki konkretnie rozmiar się ta wielkość przekłada. Sposób ten niekoniecznie może się jednak spisać w wypadku oświadczyn, zwłaszcza jeśli koniecznie chcemy zachować otoczkę tajemnicy, która sprawi, że wybrana osoba nie domyśli się, jakie są nasze plany. 

 

Sprawdzenie rozmiaru pierścionka u jubilera

Czasem jednak możemy iść na skróty i jeśli osoba, którą chcemy obdarować ma w zwyczaju nosić pierścionki i ma ich wiele, wówczas warto sprawdzić rozmiar jednego z nich u fachowca, czyli u stacjonarnego jubilera. Dzięki profesjonalnym narzędziom pomoże on nie tylko określić rozmiar, lecz także poleci najlepszy materiał, przedstawi różne propozycje cenowe oraz pokaże różne style pierścionków. Nie oznacza to, że właśnie wtedy musimy się decydować na zakup - jednak pomoc specjalisty ułatwi nam późniejsze decyzje i rozwieje wiele wątpliwości dotyczących zakupu.

 

Na co zwrócić uwagę?

Chociaż ofiarowanie komuś pierścionka w złym rozmiarze można uznać za lekki nietakt, należy jednocześnie podejść do tego swobodnie i nie bać się wpadki. W razie wahania się między rozmiarami i wątpliwości czy aby na pewno dany pierścionek będzie odpowiedni, najrozsądniej jest zdecydować się na większy. Jeśli wielkość okaże się nieodpowiednia, bez problemu można ją zmienić u dobrego jubilera, ponieważ chociaż nawet jeśli początkowo nieidealny, najlepszy prezent, to ten dany z miłością. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl