+48 602 519 994

Zadzwoń do nas!

Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca? 4 sprawdzone sposoby na awaryjne ściągnięcie biżuterii

Twoje dłonie spuchły i masz problem ze ściągnięciem obrączki? To powszechny problem. Obwód palców nie jest stały i może się zmieniać w zależności od pory roku czy dnia. Na szczęście, jest kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca? Poznaj cztery sposoby, które zazwyczaj okazują się pomocne!

Przyczyny opuchniętych dłoni

Potencjalnych przyczyn pojawiania się obrzęków jest wiele. Zazwyczaj opuchlizna związana jest z wysokimi temperaturami, zatrzymaniem wody w organizmie, zmianami ciśnienia lub wysiłkiem fizycznym. W przypadku jej wystąpienia należy jak najszybciej ściągnąć biżuterię. Z noszenia pierścionków i obrączek warto zrezygnować również na pewnym etapie ciąży, w której często pojawia się tendencja do obrzęków. Co zrobić, jeśli sytuacji nie da się przewidzieć i zadziałać zapobiegawczo? Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca?

Wykorzystaj mydło

W przypadku wystąpienia obrzęków, które utrudniają ściągnięcie biżuterii, pomocne może okazać się mydło. Jeśli chcesz zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca, rozprowadź na nim pianę z mydła lub mydło w płynie. Taki zabieg powinien nadać skórze odpowiedni poślizg, dzięki któremu usunięcie obrączki stanie się łatwiejsze. Wśród śliskich substancji, które mogą pomóc w ściąganiu biżuterii, warto wymienić również olej lub krem do rąk.

Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca? Użyj folii spożywczej!

Dobrym sposobem na ściągnięcie biżuterii z obrzękniętych dłoni jest wykorzystanie folii spożywczej. Jeśli masz problem, żeby zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca, spróbuj owinąć go folią do momentu jej zetknięcia z dolną linią pierścionka. Pamiętaj, że folia powinna dokładnie przylegać do skóry. Odczekaj chwilę i nanieś na palec olej lub oliwę. Kilka minut powinno wystarczyć, by obrzęk nieco ustąpił. Po tym zabiegu ściągnięcie biżuterii zazwyczaj staje się łatwiejsze.

Spróbuj taśmy klejącej

Do zdjęcia obrączki ze spuchniętego palca może przydać się również taśma klejąca. Jak ją wykorzystać? Zrób to analogicznie do metody z folią. Owiń palec taśmą do linii obrączki. Dla uzyskania lepszego efektu możesz dodatkowo włożyć dłoń do pojemnika z lodem, a następnie posmarować ją olejem.

Silny i uporczywy obrzęk – co robić?

Jak zdjąć obrączkę ze spuchniętego palca, jeśli żadna z proponowanych metod nie zadziała? Szansą na zmniejszenie obrzęku może być również lekka gimnastyka lub chwilowe trzymanie rąk nad głową. Jeżeli to również nie pomoże, warto zdecydować się na wizytę u jubilera, który przy użyciu profesjonalnych narzędzi przetnie obrączkę. Warto zaznaczyć, że nie ma się czego obawiać. Taki zabieg jest bezbolesny, a przeciętą biżuterię najczęściej można naprawić miejscowym lutowaniem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl